Procedury załatwiania spraw

Wykaz spraw w przedszkolu podlegających załatwianiu:

1. bieżące związane z funkcjonowaniem przedszkola
  2. dotyczące wychowanków
  3. dotyczące pracowników.

Sprawy załatwia się stosując następujące formy:

• odręczną
  • korespondencyjną
  • inną.

Forma odręczna jest skróconym sposobem załatwienia sprawy i polega na sporządzeniu - po zarejestrowaniu sprawy – bezpośrednio na otrzymanym piśmie – zwięzłej odpowiedzi, załatwiającej daną sprawę lub na sporządzeniu na nim odręcznej notatki wskazującej sposób jej załatwienia.

Forma korespondencyjna polega na sporządzeniu pisma załatwiającego sprawę, w sposób:

• tymczasowy, gdy zachodzi potrzeba przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego,
  • ostateczny, gdy odpowiedź udzielona stronie, załatwia sprawę, co do jej istoty, albo w inny sposób kończy sprawę w danej instancji.

Ostatecznie załatwione sprawy, odnotowuje się w spisie spraw przez wpisanie w odpowiedniej rubryce daty załatwienia oraz nazwy adresata. Na kopii załatwienia i w spisie spraw zamieszcza się znak „O z”, który oznacza – „ostatecznie załatwione”.

Sprawy załatwiane są według kolejności ich wpływu i stopnia ich pilności. Każdą sprawę załatwia się oddzielnym pismem bez łączenia jej z inną sprawą, nie mającą z nią bezpośredniego związku.
Opracowane pismo stanowiące odpowiedź na załatwienie sprawy, podpisuje dyrektor i wysyła adresatowi.
Pismo załatwiające sprawę sporządza się w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, z których jeden stanowi oryginał, a drugi kopię.
Przy załatwianiu spraw wykorzystuje się formularze i druki przewidziane przepisani szczególnymi.
Jeżeli załatwienie sprawy w danym terminie nie jest możliwe, ze sprawą postępuje się zgodnie z obowiązującymi przepisami, dotyczącymi terminów załatwienia, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów Kodeksu Pracy, Karty Nauczyciela i Ustawy o Systemie Oświaty.

Informacja wytworzona przez:
Małgorzata Moździerz , w dniu:  02‑03‑2021 14:49:56
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Piotr Domagała
email: piotr.domagala@jumpit.pl tel.:514226026
, w dniu:  02‑03‑2021 14:49:56
Data ostatniej aktualizacji:
02‑03‑2021 14:50:59
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje